Haberler Arşivi

Bakanımızın Eskişehir Programı

Engelli vatandaşlarımız sağlık hizmetine ihtiyaç duydukları zaman hastanelere gelişleri gidişleri, eczanelerden ilaçları almalarına kadar bizim görevlilerimiz tarafından bir refakatle ve özel araçlarla yapılıyor" dedi.

"Eskişehir sağlık hizmetleri açısından bizim için etrafındaki bir kaç ilin merkezi"

Yeni yapılacak olan Eskişehir şehir hastanesinin 300 dönüm üzerine kurulacağını aktaran Bakan Akdağ, " Şehir Hastanemiz 300 dönümün üzerine kuruluyor. Bu büyük külliye herkesin işini kolaylaştıracak. Hizmetler bir arada olunca, zorlaşma da olmayacak. Eskişehir sağlık hizmetleri açısından bizim için etrafındaki bir kaç ilin merkezi. Biz sağlık hizmetlerinde birçok Avrupalı ülkenin veya bizden çok daha zengin ülkelerin Türkiye ile yarışamayacağı bir sağlık sistemi oluşturmak ve bunu geliştirmek için çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

İl Değerlendirme Toplantısı sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Akdağ, Eskişehir’de sağlık alanda yapılacak yeniliklerle ilgili ayrıntılara da değindi. Sağlık Bakanı Akdağ, “Eskişehir’de önümüzdeki 2,5 yıl içerisinde yani 2019 yılı da dahil olmak üzere toplamda 5 ila 8 adet Sağlıklı Yaşam Merkezi yapacağız. Bunlar aile sağlığı merkezlerine destek veren yeni kavramlar. Başta da söylediğim gibi buralarda hayat biçimlerimizi sağlıklı hale getirmek için, sağlık çalışanları bize destek olacak. Bütün Türkiye’de bu şekilde binin üzerinde Sağlıklı Yaşam Merkezi planlamış durumdayız. Eskişehir’de 3 adet de Toplum Ruh Sağlığı Merkezimiz olacak. Biz vatandaşlarımızın ruh sağlığı açısından geçmişte olduğu gibi Bakırköy’de, Manisa’da, Elazığ’da depo hastanelerde aylarca yattığı bir modeli çağ dışı buluyoruz. Dolayısıyla toplum ruh sağlığı merkezlerini geliştirerek, olabildiğince ayaktan meşguliyet tedavisini içeren bir tedavi şekline inşallah dönmüş olacağız” diye konuştu.

d12ed.jpg

 

siyahlogo.png