Haberler Arşivi

Bakanımızın Erzurum Ziyareti

Hasta ziyaretinin ardından hastane yöneticileri ve sağlık personeliyle bayramlaşan Akdağ, "Şimdi herkes büyüklerini ziyaret ediyor veya evinde misafir kabul ediyor. Binlerce sağlık çalışanımız da hastanelerimizde, acil servislerimizde ve 112 ambulanslarımızda insanımıza hizmet ediyor. Rabbim hepinizden razı olsun." diye konuştu.

Sağlık çalışanlarına karşı yapılan her türlü şiddeti kınadığını ifade eden Bakan Akdağ, "Siz bakmayın zaman zaman kendini bilmezlerin sağlık çalışanlarına karşı edep dışında doğrudan doğruya şiddet dediğimiz yanlış işler yapmalarına. Bu milletin yüzde 99'undan da daha fazlası size dua ediyor. Ben de milletim adına sizlere teşekkür ediyorum." dedi.

Sağlık hizmetlerinde büyük mesafeler aldıklarını anlatan Akdağ ”Sadece 81 milyon vatan evladına değil, 3 milyon Suriyeli kardeşimize de sağlık hizmetini en güzel şekilde veriyoruz." şeklinde konuştu. On yıl önce Erzurum BEAH'ı yaptıklarını dile getiren Akdağ, "Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni yaptığımızda Türkiye'nin en güzel hastanelerinden birisini yapmıştık. Bugün aradan 10 yıl geçtikten sonra ondan çok daha ilerisini yapabiliyoruz. Bizi muktedir kılan yüce Allah'tır. Milletimizin desteğiyle bu noktalara geldik.” ifadelerini kullandı.

Bakan Akdağ Askerler İle Bayramlaştı

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, bayram ziyaretleri kapsamında Erzurum Bölge Jandarma ve İl Jandarma Komutanlığı’nda görevli askerlerle bayramlaştı.

Bakan Akdağ, askerlerin Manisa, Bayburt ve Antalya'daki ailelerine sürpriz yaparak cep telefonuyla asker ailelerini görüntülü aradı. Karşılarında Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ı görünce kısa süreli şaşkınlık yaşayan asker aileleri, evlatlarıyla bayramlaşma fırsatı yakalayarak sıcak bir sohbet gerçekleştirdi. Bakan Akdağ’a sürprizi için teşekkür eden aileler, mutluluklarını dile getirdi.

16665sehir-hastanesijpg.jpg

siyahlogo.png