Haberler Arşivi

Bakanımız Sağlık Çalışanları Ramazan Buluşmasına Katıldı

‘Sağlıkta yeni döneme geçiyoruz’

Sağlık sistemindeki yeni ihtiyaçları yerine koymak için yeni döneme geçildiğini aktaran Bakan Akdağ, “İyi bir sistem kurduk, bunu da sizlerle başardık. Bugün insanımız sağlık hizmetlerine kolay şekilde erişebiliyor. Eksiklerimizi tamamlamak ve yeni ihtiyaçları yerine getirmek için yeni döneme yani ikinci döneme başlıyoruz. Yeni dönemde hem 112 hizmetlerinde işi çok daha kaliteli hale getirecek düzenlemelerimiz ortaya çıkacak, hem de aile hekimliğini sağlıklı yaşam merkezleriyle zenginleştirerek vatandaşımızın çok daha mükemmel hizmet almasını sağlayacağız. Her geçen gün hastanelerimiz her açıdan daha da iyileşiyor. Kalitemizi, eğitimlerimizi ve personel sayımızı artıracağız. 2020’ye vardığımızda Ankara’daki bütün hastaneler son derece modern bir hale gelecek” açıklamasında bulundu.

‘Çalışanlarımızı mutlu etmek de işimizin bir parçası’

Sağlık çalışanlarına fedakar çalışmalarından dolayı teşekkür eden Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, “Bir tarafta işlerimizi daha iyi yapmaya çalışıyoruz, bir taraftan da çalışanlarımızı mutlu kılmaya çalışıyoruz. Hastaya hizmet etmek işimizin bir parçasıysa çalışanlarımızı mutlu etmek de diğer bir parçasıdır. İşimize hep birlikte sahip çıkıyoruz. Allah hepinizden razı olsun, sizler olmasaydınız, bütün dünyanın ‘siz bu işi bu kadar sürede nasıl bu kadar parayla yaptınız’ dediği bir sağlık sistemini kuramazdık. Onun için hepinize çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Bakan Akdağ konuşmasının ardından sağlık çalışanlarından bazılarını kürsüye davet ederek meslek anılarını ve isteklerini dinledi. Toplantının ardından Akdağ, sağlık çalışanlarıyla tek tek tokalaşarak fotoğraf çektirdi. Etkinlik ile ilgili tüm fotoğrafları http://www.recepakdag.com/ adresinden indirebilirsiniz.

16555fullsizerenderjpg.jpg

siyahlogo.png