Haberler Arşivi

Sağlık Bakanı Recep Akdağ Eskişehir’de İl Değerlendirme Toplantısı'na katıldı. Bakan Akdağ, toplantıda Eskişehir'deki sağlık hizmetlerinden bahsetti. Eskişehir için gerçekleştirilen projelere değinen Akdağ "Sağlıkta tüm engelleri kaldırıyoruz" projesinin önemine dikkat çekerek "Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğümüz son derece inovatif bir uygulama başlatmış. Engelli vatandaşlarımız için ekipler ve araçlar oluşturulmuş.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Konya Halk Sağlığı Müdürlüğünce düzenlenen "15 Temmuz Şehitlerini Anma Bisiklet Turu"na katılan bisikletçiler ve beraberindeki heyetle bir araya geldi.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ Adıyaman Kâhta Devlet Hastanesini ziyaret ederek hastalara ‘geçmiş olsun’ dileklerini ilettiler.‬ ‪Hastane ziyaretinde Kurtulmuş ve Akdağ, hastane personeliyle görüştükten sonra servislerde yatan hastaları ziyaret ettiler.‬

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki (BEAH) hasta ve yakınlarını ziyaret ederek bayramlarını kutladı. Hastaların sağlık durumu hakkında bilgi alan Akdağ, çocuk hastalarla tek tek ilgilendi ve oyuncak dağıttı.

Yardımlaşma ve dayanışmanın sembolü bereket ayı Ramazanı dolu dolu yaşadık. Milletçe, bir bayrama daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz.

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Ankara’da gerçekleşen ‘Sağlık Çalışanları Ramazan Buluşması’ programına katıldı. Yüzlerce sağlık çalışanının katıldığı iftarda Bakan Akdağ “Bu rahmet ayında bizleri sıhhat ve afiyet içerisinde bir araya getiren Cenab-ı Allah’a şükrediyorum ve hepinize saygılarımı sunuyorum.” dedi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, İstanbul Sağlık Yatırımları Değerlendirme Toplantısına katıldı. Bakan Akdağ, "2002’de göreve geldiğimizde İstanbul’da son yıllarda hemen hemen hiçbir sağlık yatırımı gerçekleştirmemişti. Yarım durumda olan bazı inşaatlar vardı. Bunları süratle tamamladık ve yolumuza devam ettik. İstanbul’u diğer şehirlerden ayıran diğer bir özellik de arsa bulma problemi. Bunları büyük ölçüde aştık. Birçok hastaneyi tamamladık. Şu anda 17 inşaatımız devam ediyor, yeni başlayacağımız birkaç inşaatımız daha var” dedi.

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Erzurum ziyaretinde bir dizi programa katıldı. Erzurum programı kapsamında yapımı devam eden Şehir Hastanesi inşaatını inceleyen Akdağ, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. İncelemenin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Akdağ, Erzurum'da bin civarında işçi ve teknik elemanın çalıştığı müthiş bir projenin yükseldiğini söyledi.

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ ve beraberindeki, 70. Dünya Sağlık Asamblesi kapsamında Cenevre’ye gitti. Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) en üst düzey karar alma organı olan ve Birleşmiş Milletler Üyesi 194 ülkenin sağlık alanındaki en üst düzey yöneticilerinin, uluslararası kuruluşların ve sivil toplum örgütlerinin bir araya gelerek günümüz dünyasının karşı karşıya bulunduğu sağlık sorunlarının tartışıldığı 70. Dünya Sağlık Asamblesi, 22-31 Mayıs 2017 tarihleri arasında her yıl olduğu gibi İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan BM Binası’nda gerçekleştirilmektedir.

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ile Gençlik Haftası etkinlikleri kapsamında Erzurum’a geldi.Erzurum Havuzbaşı Kent Meydanı'nda düzenlenen törende Atatürk Anıtı'na çelenk konuldu. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Yakutiye Medresesi'ne kadar yürüyüş yapıldı.

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Zeytinburnu Belediyesinin bu yıl 18'incisini düzenlediği Merkezefendi Geleneksel Tıp Festivaline katıldı.

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, İstanbul’da düzenlenen ve iki gün sürecek olan Anadolu Kuzey ve Anadolu Güney Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterlikleri Değerlendirme Toplantısı’na katıldı. Bakan Akdağ, toplantının açılışında yaptığı konuşmada, sağlık alanında çok sayıda devam eden projelerinin olduğunu belirterek,

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Erzurum Valiliği, Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Atatürk Üniversitesi ve Türk Anneler Derneğince Olimpiyat Parkı'nda düzenlenen "Erzurum Anneleri Bahar Şenliği" programına katıldı.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, 10 Mayıs Ebeler ve Hemşireler Günü dolayısıyla düzenlenen “Sizler Umudun Adısınız” programına katıldı. Bakan Recep Akdağ, hemşire ve ebelerin kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, “Bizler, Türkiye Sağlıkta Dönüşüm Programı gerçekleşmeden önce hastalarımızla, ailelerle, bütün halkımızla birlikte mağdur sağlık çalışanlarıydık.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, HİMSS (Sağlık Bilgi ve Yönetim Sistemleri Topluluğu) 2017 Türkiye EMRAM (Elektronik Tıbbi Kayıt Uyum Modeli) Eğitim Konferansı ve Sağlık Bilişimi Fuarı’nın açılışına katıldı.

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, İl Değerlendirme Toplantısı’na katılmak üzere İstanbul’a geldi. "İstanbul'da Sağlık Hizmetleri Değerlendirme Toplantısı"nda konuşan Akdağ, Bakırköy ve Çekmece bölgelerinin değerlendirmesini yapacakları toplantıda sahada çalışanların fikrini sunmasını önemli bulduğunu söyledi.

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ ve Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu,1. Uluslararası Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Kongresi'ne katılmak üzere Konya’ya geldi. Tıbbi ve aromatik bitkiler hususunda mesafenin bilim insanlarının çalışmalarıyla gelişeceğini belirten Akdağ, insanların hastalandıktan sonra tedavi edilmesinin gerekli olduğunu ancak insanların sağlıklı yaşamalarına katkı vermeyi de önemsediklerini dile getirdi.

Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve beraberindeki heyet ‘İl Değerlendirme Toplantısı’na katılmak üzere İstanbul’a geldi. Bakan Akdağ, Sağlıkta Dönüşüm Programı çerçevesinde İl Değerlendirme Kurulu Toplantısı öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Basına kapalı olan toplantı öncesinde gazetecilerin gündeme ilişkin sorularına cevap veren Bakan Akdağ, kene ısırması sonucu bulaşan Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi hastalığı hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, 3’ücünsü düzenlenen Uluslararası İlaç ve Eczacılık Kongresi’ne katılmak üzere İstanbul’a geldi. "İlaç ve Eczacılıkta Küresel Bilgi Paylaşımı" sloganı ile bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Uluslararası İlaç ve Eczacılık Kongresi’ne Bakan Akdağ’ın yanı sıra AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti Adana Milletvekili Prof. Dr. Necdet Ünüvar, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı Op. Dr. Orhan Koç Türk Eczacıları Birliği Başkanı Erdoğan Çolak, çeşitli üniversitelerden akademisyenler ve eczacılık fakültesi öğrencileri katıldı.

siyahlogo.png